تفاهم نامه

تفاهم نامه صادرات محتوای دیجیتال با استانداری سمنان

تفاهم نامه چهارجانبه بین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت پیشگامان فرا رسانه سروش(نیتک)، اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان و “استانداری سمنان” با هدف توسعه شبکه تولید و صادرات “محتوای دیجیتال” در این استان مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، معاون توسعه مدیریت منابع استاندار سمنان ، فاطمه منصوری در مورد این تفاهم‌نامه بیان کرد:

امضای این تفاهم نامه کمک کننده در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برای توسعه فرهنگ اسلامی ایرانی و کمک کننده به تحقق شبکه ملی اطلاعات در کشور است.

معاون توسعه مدیریت منابع استاندار سمنان تصریح کرد:

طبق تفاهم نامه امضا شده پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات متعهد شده است تا فضای تجهیز شده اداری برای استقرار هسته ها و “برگزاری دوره” های کارورزی و بوت کمپ‌ها را تامین کند.

وی ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه همکاری، تامین اعتبار حمایتی برای برگزاری دوره آموزش های مهارتی، تامین اعتبار حمایتی برای رشد هسته های پذیرفته شده در دوره‌های شتابدهی، تضمین ۱۰۰ درصد “سرمایه گذاری” برای تاسیس آزمایشگاه مورد نیاز تا سقف ۵۰ میلیارد ریال و تجهیز فضای آموزشی شامل کلاس آموزش حضوری و مجازی را پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات متعهد شده است.

وی بیان کرد: ارائه مجوز شتابدهی حداکثر ظرف ۶ ماه از زمان مبادله تفاهم‌نامه، تجهیز آزمایشگاه‌های لازم برای فعالیت شتاب دهنده ها مشروط به تامین اعتبار لازم در قالب تسهیلات، برگزاری حداقل ۶ دوره مهارتی با هدف شکل‌دهی هسته‌ها و جذب و رشد یک هسته به ازای هر ۱۵ متر مربع فضای شتابدهی که در اختیار شرکت قرار می‌گیرد از جمله تعهدات شرکت پیشگامان فرارسانه سروش (نیتک) در امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه است.

منصوری خاطرنشان کرد: استانداری سمنان بر اساس امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه، برنامه ریزی و تمهید توسعه بازار های تضمین شده در حوزه‌های مربوط به آی تی حداقل به میزان ۶۰ میلیون ریال در سال متعهد شده است.

معاون توسعه مدیریت منابع استاندار سمنان گفت: کمک در زمینه گرفتن تسهیلات شرکت از صندوق شکوفایی و سایر نهادهای مالی و تمهید ارائه “فضای آموزش” مناسب و صدور گواهینامه های لازم برای دوره های آموزشی از سوی سازمان فنی حرفه‌ای استان از دیگر تعهدات استانداری در امضای “تفاهم نامه” سه جانبه است.

 

 

 

شبکه های اجتماعی مدیا پارک نیتک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *