کاور-تصاویر-سایت

نخستین گردهمایی گویندگان و سرپرستان گفتار استان خراسان رضوی

خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نتیک، حامی برگزاری نخستین گردهمایی گویندگان و سرپرستان گفتار استان خراسان رضوی که همزمان با روز ملی سینما در مشهدمقدس بود.

در این مراسم هنرمند پیشکوست جناب آقای محمد جعفر جراح نجفی، مدیر انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم دفتر استان خراسان رضوی (مشهد)  هنرمندان فرهیخته دوبلاژ استان را بر اساس آئین‌نامه تشکیل دفاتر استانی انجمن به سمت‌های زیر منصوب کردند:

  • جناب آقای حسین حق‌پرست به سمت قائم مقام مدیر و عضو شورای دفتر استانی
  • سرکار خانم آرزو جوادی به سمت مسئول کمیته بانوان و عضو شورای دفتر استانی
  • جناب آقای امید کمالی مسئول کمیته رفاه و تعاون و عضو شورای دفتر استانی
  • جناب آقای محمودرضا امینی مسئول کمیته بازرگانی و عضو شورای دفتر استانی
  • جناب آقای محمدصالح جراح نجفی دبیر اجرایی و عضو شورای دفتر استانی

همچنین ایشان خاطرنشان کردند کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی؛ به زودی بر اساس پیشنهادهای اعضا دفتر استانی تشکیل خواهند گردید.

در پایان نیز خاطرنشان گردید که دفتر استانی، با آغوش باز و برخلاف آنچه شنیده‌ها؛ از هر پیشنهاد و عملکردی که مستوجب ارتقاء کمی و کیفی این حرفه شود استقبال می‌نماید.

دوبله خارج از پایتخت برای نخستین بار در سال ۱۳۸۵ به مدیریت محمدجعفر جراح نجفی در مشهد مقدس اتفاق افتاد و مفتخر به دریافت درجه کیفی «ب» از معاونت نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید. سال ۱۳۹۰ همکاری با شبکه‌های سیمای جممهوری اسلامی ایران؛ پویا، نهال و امید و در سال ۱۳۹۶ همکاری با پلتفرم‌ها اینترنتی در دوبله مشهدمقدس اتفاق افتاد.

در این مسیر پر رخش ۱۶ ساله، دوبلاژ مشهدمقدس با هم‌افزایی و بهره‌گیری از تجربه حضور همکاران و بزرگانی دوبلاژ کشور دو بار با نام دوبله مشهدمقدس در جشنواره لوح اول و لوح دوم مفتخر به دریافت جایزه بهترین دوبله، بهترین صداگذاری و صداآمیزی و بهترین دوبله موزیکال شده است.

در سال ۱۴۰۱ به یمن حضور پر شور و قدرتمند ۹۰ صدابازیگر کارآزموده، با تعاملی بسیار سازنده پس از چندین سال مذاکرات جدی، دفتر استانی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم ایران در مشهدمقدس راه‌اندازی گردید تا هم جان تازه و قوامی رسمی باشد بر دوبلاژ مشهدمقدس و هم بتوان از حمایت‌های صنفی و امکانات رفاهی، برای این خانواده بزرگ را فراهم گردد؛ تا در نهایت تعالی‌بخش فرهنگ و هنر و زبان پارسی در ایران اسلامی باشد.

گردهمایی گویندگان خراسان رضوی

شبکه های اجتماعی خانه خلاق نوآوری محتوای دیجیتال نیتک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *