پارک فناوری

پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد باعث ایجاد اشتغال‌ و امید آفرینی می شود

وزیر ارتباطات در مشهد

پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد باعث ایجاد اشتغال‌ و امید آفرینی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد با اشاره به مشکلات بسیار برای راه‌اندازی این پارک‌ گفت: رفع مشکلات قرن بیست و یکم، راه حل های متناسب با این قرن را می‌خواهد.​

به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای سفر یک روزه خود به خراسان رضوی، پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد را افتتاح کرد.

وزیر ارتباطات در این مراسم به داستان راه‌اندازی این پارک در طبقات ساختمان پست استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در سیستم اداری ما ادارات دولتی مانند ملک پدری اداره تصور می‌شود و اگر مدیری به این ساختمان‌ها اضافه کند مدیر خوبی است ولی اگر مدیری یکی از این ساختمان ها را واگذار کند لعنت همه را برای خود می‌خرد.

وی با اشاره و اظهار تاسف از اینگونه تفکر در ساختار اداری کشور، افزود: در دورانی به دلیل برخی ضرورت‌ها ظرفیت‌هایی در کشور ایجاد شد، که نمونه آن ساخت مدارس و دانشگاه ها برای متولدین دهه ۶۰ است که هم اکنون این مکان ها خالی هستند و زمانی نیز نهضت ساختمان سازی در کشور ایجاد شد که هم اکنون کارایی ندارند.

 آذری جهرمی به ساختمان‌های مناطق مخابراتی تهران به عنوان نمونه اشاره کرد و گفت: برخی از این ساختمانها با ورود تکنولوژی هایی مانند فیبرنوری دیگر کارایی گذشته را ندارند اما نمی توان نگاه چپ به این ساختمان‌ها داشت.

وی به پتانسیل های بالای شهر مشهد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات از زمان دولت خاتمی و سرپرستی دکتر جهانگرد در وزارت ارتباطات پیگیر راه اندازی چنین پارکی در مشهد بود و در دولت یازدهم نیز کار مطالعاتی آن انجام شد ولی همه منتظر پهنه وسیعی برای راه اندازی آن بودند.

وزیر ارتباطات به بازدید خود از ساختمان کنونی پارک که تبدیل به لانه موش ها شده بود، و مشکلات پیام رسان گپ در ساختمانش، اشاره کرد و گفت: دیدیم کسانی که برای کشور کار می کنند بسیار در سختی هستند و از طرفی این همه امکانات و فضا محل لانه موش شده است.

 

شبکه های اجتماعی مدیا پارک نیتک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *